فولاد نورد گرم

همراهان همیشگی ما همیشه از نورد گرم و سرد فولاد می پرسند. ماتصمیم داریم در این مقاله به برسی نورد فولاد گرم بپردازیم. با مدرن متال همراه باشید.متداول ترین روش تولید محصولات فلزی صنعت نورد به صورت نورد گرم و نورد سرد است.مقدار کاهش ضخامت در فرآیند نورد به میزان اصطکاک بین غلتک و سطح فلز بستگی دارد.

 

 

بیشتر بخوانید:کاربرد فولاد در صنایع مختلف

 

 

تاریخچه نورد

فولاد نورد گرم و سرد قدمتی طولانی دارد. اولین چرخ های غلتک در قرن هفدهم به گردش درآمد. جنس غلتک ها از چدن بود و  بیشتر برای قلع و سرب که شکل پذیری بهتری داشتند. استفاده می شد با گذشت زمان و بیشتر شدن نیاز های انسان مرتبط با آهن آلات و فلزات بیشتر کوشیده تا ضخامت فولادها کاهش یابد تا اندازه غلتک ها بزرگتر شوند. برای به حرکت درآوردن این غلتک ها از اسب و یا آب استفاده می کردند که این امر سبب  به وجود امدن سیستم های چهار غلتکه نورد شد.

با به وجود  امدن ماشین بخار  جایگزین نیروی انسان شد امروزه نورد یکی از مهمترین و پرکاربرد ترین صنعت های جهان هست و مورداستفاده  بیشتری قرار گرفته است. نورد محصولات فلزی به دو صورت سرد و گرم انجام می شود. فولادی که تحت عملیات گرم قرار میگیرد نسبت به نورد سرد عملکرد بهتری دارند همچنین مراحل ساده تری هم نسبت به نورد سرد دارند.در عملیات نورد گرم ضخامت ورودی فلز اندکی کاهش می یابد.

 

 

بیشتر بخوانید:کاربرد فولاد در صنایع مختلف

 

 

 

فرآیند نورد گرم چگونه است؟

روند کار به این گونه است که در فولاد نورد گرم دو غلتک خلاف جهت می چرخد و فلز توسط ریلی به سمت غلتک ها می رود. این امر سبب بیستر شدن طول و کمتر شدن ضخامت ورقه ها می شود.

 

 

بیشتر بخوانید:آشنایی با اصطلاحات رایج فولادی

 

 

از چه دمایی استفاده می‌شود؟

دمایی که در نورد گرم مورد استفاده قرار میگیرد. ۹۲۶ درجه سانتی گراد است. این دما باعث می شو. فلز به راحتی تغییر شکل دهد.

اما کیفیت نورد گرم کمتر از نورد سرد است.

سطح فلز در نورد  گرم سیاه است و چندین مرحله کمتر از نورد سرد دارد. که این علت کم بودن کیفیت آن است.

یکی از مهمترین عوامل نورد گرم اصطحکاک بین فلز و. غلتک هاست. گاهی اصطحکاک به گونه ایست که غلتک روی ماده میلغزد.

دما مهمترین عامل در این فرآیند. است که باید. تحت کنترل باشد.  باید تمامی قسمت های فلز به یک دما برسد وطلایی رنگ شود.

 

 

بیشتر بخوانید:فولاد نورد سرد

 

 

مجموعه صنعتی مدرن متال در زمینه برش انواع فلزات، آهن، استیل، آلومینیوم، برش لیزر، برش پلاسما، هوا برش، خمکاری،نورد، ساخت انواع قطعات فلزی و…مجموعه مدرن متال با تجهیزات پیشرفته،تحویل سریع همواره کوشیده است بهترین کیفیت را در تولید به مخاطبان خوب مدرن متال عرضه دهد. خدمات مدرن متال 24 ساعت می‌باشد. از بقیه مقالات مدرن متال دیدن نمایید. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

مجموعه صنعتی مدرن متال با بیش از 15 سال سابقه در زمینه انواع خدمات: برش انواع فلزات: آهن، استیل، آلومینیوم، برش لیزر، برش پلاسما، هوا برش، خمکاری، نورد، ساخت انواع قطعات فلزی، جوش انواع فلزات، جوش آرگون(TIG) و co2(MIG)،، جوش لیزر، ساخت و مونتاژ انواع کیس، شاسی، کاور و تابلو دستگاه‌ها، طراحی ۳ بعدی و نقشه کشی می‌باشد

تماس با ما

واحد فنی: 09121235561

واحد طراحی: 09126490122

واحد داخلی: 09125463151

طراحی سایت توسط نیاک وب