روش های خم کردن آلومینیوم

روش های خم کردن آلومینیوم یکی از مباحث پرطرفدار صنعت فلزات است. با مدرن متال همراه باشید تا درباره این خدمات بیشتر توضیح دهیم.

جهت ایجاد تغییر شکل و ظاهر آلومینیوم در بساری از پروژه‌ها آن را خم می‌کنند. نحوه خمکاری آلومینیوم بسیار مهم بوده است . در پروژ‌های زیادی کاربرد داشته و خم کردن آن به دو صورت انجام می‌شود. روش دستی و دستگاه ترمز خمش. برای داشتن یک خمکاری تمیز می‌توان از دستگاه پرس خمش استفاده کرد. به علت نرم بودن آلومینیوم مقاومت مکانیکی آن کم بوده و راحت تر خم میشود. همچنین می‌توان آ‌ها را مونتاژ، ریخته گری یا ماشین کاری شوند.

روش دستگاه ترمز خم یا خمش فلزات

ترمز خم یا دستگاه خمش فلزات یک دستگاه تخصصی برای ایجاد خم دقیق می‌باشد. این دستگاه در فلزات سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق‌های آلومینیومی یکی از فلزات سبک به شمار می‌آید. که در درب‌ها، پنجره‌ها و سقف‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند.

دستگاه خمش فلزات از رو دو سکوی باریک و بلند تشکیل شده است. که ابعاد کوچکی دارند و به آسانی روی میز قرار می‌گیرد. یکی ثابت دیگری متحرک و آزادانه می‌چرخد و ورق در زاویه‌های مختلف نسبت به سکوی ثابت خم می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: انواع خمکاری استیل

 

کاربرد دستگاه

کاربرد این دستگاه بیشتر برای تشکیل دهی و خم کاری ورق‌های مسطح، مربعی و یا نور سنج مناسب است.اگر ضخامت ورق بیشتر باشد باید از دستگاه‌های پرس و مشعل خم استفاده کرد.ورقی که باید خم شود در زیره‌گیر محرک قرار می‌گیرد. با دور کردن میله از پشت قاب دستگاه ورق در جهت‌های مورد نظر خم می‌شود و کشیده می‌شود. بعد از این مرحله میله گیره را روی ورق به صورت متقاطع قرار دهید.

نکات مهم کار با دستگاه

میله باید محکم در قاب ترمز قرار گرفته است. باید کمی هم‌پوشانی و موازی هم ورق و سکو گرفته باشند. بعضی مواقع لازم است ارتفاع گیره غیر قابل تغییر را به صورت دستی تغییر دهید.
برای اطمینان از انجام عملیات خمش به صورت دقیق و مستقیم باید ورق با دقت برسی کرد تا، لبه خارجی در موازات لبه نوار گیره قرار گرفته باشد.
با استفاده از یک گیره در فاصله مساوی از رو سر گیره ورق را ثابت و محکم کنید. برای خم کردن ورق‌های آلومینیومی نیاز به فشار و نیرو زیاد نداریم چون زیاد وزن ندارد و دو دسته دستگاه به راحتی بالا می‌آید.
اگر دستگاه ترمز شما نوار داشت برای داشتن خم دقیق بهتر است آن را در شعاع خمشی مورد نظر تنظیم نمایید.

 

بیشتر بخوانید: روش‌های خمکاری قطعات فلزی

 

روش های خم کردن آلومینیوم با دست

از یک خط کش استفاده کرد و یک خط در قسمتی از قطعه که می‌خواهید خم در آن انجام شود رسم کنید. خط را به گونه‌ای رسم کنید که از لبه‌ای به لبه‌ی دیگر برسد. ورق را روی میز کار با اندازه‌های متناسب قرار می‌دهیم.

میز باید به قدری محکم و جادار باشد که به راحتی بتواند قطعه شما را نگه دارد. قسمتی که می‌خواهید خم شود را از میز جدا کنید. با استفاده از قطعه چوب با سطح مقطع مربع، در پشت خط خم قرار می‌دهیم.

طوری که کمی از فضای بین خط خم و فلز قابل مشاهده باشد. لبه چوب را با خط خم شدن از انتها به انتها ترازو در راستا قرار می‌دهیم. چوب را با استفاده از گیره روی ورق محکم می‌کنیم و بعد از آن ورق را با دست خم می‌کنیم.این مراحل خم کردن باید توسط یک متخصص انجام شود.

امیدواریم از خواندن مقاله روش های خم کردن آلومینیوم رضایت داشته باشید. مجموعه صنعتی مدرن متال در زمینه برش انواع فلزات، آهن، استیل، آلومینیوم، برش لیزر، برش پلاسما، هوا برش، خمکاری، نورد، ساخت انواع قطعات فلزی و…

مجموعه مدرن متال با تجهیزات پیشرفته،تحویل سریع همواره کوشیده است بهترین کیفیت را در تولید به مخاطبان خوب مدرن متال عرضه دهد. خدمات مدرن متال 24 ساعت می‌باشد. از بقیه مقالات مدرن متال دیدن نمایید. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

مجموعه صنعتی مدرن متال با بیش از 15 سال سابقه در زمینه انواع خدمات: برش انواع فلزات: آهن، استیل، آلومینیوم، برش لیزر، برش پلاسما، هوا برش، خمکاری، نورد، ساخت انواع قطعات فلزی، جوش انواع فلزات، جوش آرگون(TIG) و co2(MIG)،، جوش لیزر، ساخت و مونتاژ انواع کیس، شاسی، کاور و تابلو دستگاه‌ها، طراحی ۳ بعدی و نقشه کشی می‌باشد

تماس با ما

واحد فنی: 09121235561

واحد طراحی: 09126490122

واحد داخلی: 09125463151

طراحی سایت توسط نیاک وب