جوشکاری آرگون

در بین انواع گسترده روش‌ها برای اتصال فلزات به هم روش جوشکاری به دلیل تنوع بالا کاربردهای گسترده‌ای را دارد. جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ جوشکاری آرگون نامیده می‌شود. علت این نامگذاری وجود گاز آرگون است. این روش جوشکاری یکی از مهمترین روش‌های جوشکاری در صنایع مختلفی نظیر پتروشیمی، نظامی ، دریایی و… است. این روش امکان جوش‌دهی انواع فلزات و غیر فلزات در ضخامت‌های مختلف حتی لوله‌های تحت فشار را ایجاد می‌کند. در این روش قوس و حوضچه مذاب قابل رویت است.

در گذشته در مقاله جوشکاری ورق گالوانیزه درباره این روش جوشکاری توضیحاتی را ارائه کرده‌ایم. جوشکاری فلزات یکی از خدمات مجموعه صنایع فلزی مدرن است که با دقت بالا و در کمترین زمان ممکن توسط افراد متخصص انجام می‌شود.

فرآیند جوشکاری آرگون به همراه میله پر کننده

این نوع از جوشکاری بوسیله حرارت بین دو قوس الکتریکی فی ما بین یک الکترود از جنس تنگستن و صفحه مورد نظر صورت می‌پذیرد. اگر بخواهیم تعریفی ساده از قوس الکتریکی بیان کنیم میتوان گفت قوس الکتریکی تخلیه الکتریکی در یک محیط نارسانا است.  قوس‌های الکتریکی به دلیل هزینه اندک تولید آن‌ها و همچنین حرارت بلایی که تولید می‌کنند (حدود 20000 در جه سانتی گراد)  بسیار کاربردی هستند.

سه قسمت الکترود، حوضچه و قوس الکتریکی بوسیله گاز آرگون یا هلیوم (چون هر دو این گازها خنثی هستند و با چیزی ترکیب نمی‌شوند) از اکسیژن و گازهای اتمسفر محافظت می‌شود. به این ترتیب از تخلخل‌های گازی جلوگیری می‌شود. این تخلخل‌های گازی می‌توانند بر روی خواص مکانیکی جوش نظیر مقاومت به ضربه و استحکام کششی تاثیر منفی بگذارند.

در این روش هر دو دست همزمان درگیر هستند بنابراین کاری نسبتا دشوار است و به مهارت بالایی نیاز دارد. لوله پر کنند بوسیله یک دست و تورچ بوسیله دست دیگر نگه داشته می‌شود. از متداول ترین کاربردهای جوشکاری آرگون میتوان به جوش ورقه‌های آلومینیومی و مس اشاره کرد. استفاده از این روش جوشکاری به دلیل حرارت بالای تولیدی نیازمند سیستم‌های خنک کننده مناسب است. اگر فرآیند جوش کوتاه مدت باشد از گاز خنک کننده و در صورت بلند مدت بودن از آب برای کاهش دمای جوش استفاده می‌شود. جوشکاری آرگون همانطور که بسیار تخصصی است تجهیزات زیادی نیز در ان بکار می‌رود.

تجهیزات جوشکاری آرگون

برخی از تجهیزات مورد استفاده در جوشکاری آرگون عبارتند از:

منبع تغذیه، سیلندر گاز محافظ، رگولاتور، شلنگ و بست های گاز، کابل های اتصال، الکترود تنگستن، سیم جوش و تورچ جوشکاری.

استفاده از جوشکاری آرگون به دلیل ضایعات و دود بسیار کم طرفداران زیادی دارد. این روش کیفیت بسیار بالایی دارد و برای جوش قطعات ظریف مناسب است. نکته مهم در جوشکاری ارگون داشتن مهارت کافی است. گاز ارگون در مجاورت هوا تبدیل به ترکیبات سمی می‌شود که برای دستگاه تنفس انسان بسیار مضر است و بر قلب، معده و حتی روده‌ها نیز تاثیرات مخربی برجای می‌گذارد. حرارت بالای جوشکاری در این روش می‌تواند به سوختگی یا گرما زدگی جوشکار (در صورت کار طولانی مدت) منجر شود. بنابراین با توجه به خطراتی که استفاده از این نوع جوشکاری برای سلامت انسان دارد داشتن تخصص کافی و استفاده از لباس مناسب، دستکش، عینک محافظ و سایر موارد ایمنی ضروری است.

بیشتر بخوانید: روش‌های خمکاری قطعات فلزی

امیدواریم از خواندن این مقاله رضایت داشته باشید. در صورتی که نیاز به خدمات جوشکاری در تهران دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از خدمات ما اطلاعات لازم را کسب کنید.

در ادامه نظرات خود را برای ما قرار دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

مجموعه صنعتی مدرن متال با بیش از 15 سال سابقه در زمینه انواع خدمات: برش انواع فلزات: آهن، استیل، آلومینیوم، برش لیزر، برش پلاسما، هوا برش، خمکاری، نورد، ساخت انواع قطعات فلزی، جوش انواع فلزات، جوش آرگون(TIG) و co2(MIG)،، جوش لیزر، ساخت و مونتاژ انواع کیس، شاسی، کاور و تابلو دستگاه‌ها، طراحی ۳ بعدی و نقشه کشی می‌باشد

تماس با ما

واحد فنی: 09121235561

واحد طراحی: 09126490122

واحد داخلی: 09125463151

طراحی سایت توسط نیاک وب