تفاوت نورد سرد و گرم

در دو مقاله قبلی نورد سرد و گرم به طور کامل بررسی کردیم. حال می‌خواهیم تفاوت نورد سرد و گرم را بررسی می‌کنیم. پس با مدرن متال همراه باشید.در فرایند نورد فولاد، فلز مورد نظر از بین غلتک‌های تعبیه شده عبور داده می‌شود. به خاطر فشاری که از سمت غلتک‌ها به فلز وارد می‌کنند از ضخامت آهن کاسته و به طول آن اضافه می گردد.

نوردکاری در دماهای مختلفی انجام می شود، مثلا اگر در نورد فلزات دمای فولاد از دمای تبلور مجدد بالاتر باشد به آن نورد گرم گفته می شود، اما اگر دما از این میزان پایین تر باشد فرایند نورد سرد نام دارد. نورد سرد با دستگاه‌های مدرن و پیشرفته مطابق با تکنولوژی روز انجام می‌شد. نورد سرد به قدری دقیق هست که سرعت چرخش، میزان درز و جهت‌های رفت و برگشت غلتک‌ها را تنظیم و کنترل می‌کند. بعضی از دستگاه‌‌ها فقط برای یک مقطع فولادی کاربرد دارند. مقاطع بزرگتر از دستگاه‌های بزرگ تولید و عرضه می‌شوند. نصب ماشین‌ها و کار با آن‌ها آسان است و نیاز به تعمیر کمتری دارند.

بیشتر بخوانید: فولاد نورد سرد

یکی از فرآیندهای پر استفاده و مفیدترین روش شکل دادن به فلزات نورد می‌باشد. محصولاتی که از نورد سرد به دست می‌آید عبارت‌اند از تیرآهن، نبشی، میلگرد و ورق‌های روغنی. همچنین ورق سیاه که از نورد گرم تولید می‌شوند.

اعمال قدرت در نورد سرد بیشتر از نورد گرم است. دستگاه‌های نورد سرد بیشتر از نورد گرم است. کرنش سختی در نورد گرم کمتر است. ناخالصی سطح فلز در نورد سرد بیشتر است. عملیات روغن کاری در فلز در نورد سرد صورت می‌گیرد. در نورد گرم مقاومت کمتر از نورد سرد است. تولید محصولات با ابعاد بزرگتر در نورد گرم بیشتر صورت می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید: فولاد نورد گرم

 

عیوب نورد گرم

فولاد تولید شده به شیوه نورد گرم بدون تاخیر در فرآیند تولید به گرمایش مجدد فولاد نیاز نخواهد شد. به همین دلیل موجب کیفیت پایین تر این محصول در برابر نورد سرد خواهد شد. اما این تفاوت به گونه‌ای نیست که مزایای آن را نادیده گرفت. چنانچه بخواهیم تخصصی‌تر به آن بنگریم زمانی که میزان دمای فولاد کاهش می یابد از حجم آن نیز کاسته خواهد شد. به همین ترتیب تغییر سایز و شکل فولاد در دماهای بسیار بالا در برابر نورد سرد کمتر می توان کنترل کرد.

بیشتر بخوانید: شکل‌دهی فلزات در صنایع

 

 

مزایای محصولات نورد سرد نسبت به گرم:

  • دقت بالا در تولید ابعاد محصولات
  • داشتن مقاومت و انعطاف پریزی بالا در تولید محصولات با استفاده از نورد سرد
  • توانایی شکل دهی بالا در نورد سرد
  • ۲۰% سختی محصولات با نورد سرد بهبود پیدا می‌کند

مجموعه صنعتی مدرن متال در زمینه جوشکاری و برش انواع فلزات، آهن، استیل، آلومینیوم، برش لیزر، برش پلاسما، هوا برش، خمکاری، نورد، ساخت انواع قطعات فلزی و…

امیدواریم از خواندن مقاله تفاوت نورد سرد و گرم رضایت داشته باشید. مجموعه مدرن متال با تجهیزات پیشرفته، تحویل سریع همواره کوشیده است بهترین کیفیت را در تولید به مخاطبان خوب مدرن متال عرضه دهد. خدمات مدرن متال 24 ساعت می‌باشد. از بقیه مقالات مدرن متال دیدن نمایید. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

مجموعه صنعتی مدرن متال با بیش از 15 سال سابقه در زمینه انواع خدمات: برش انواع فلزات: آهن، استیل، آلومینیوم، برش لیزر، برش پلاسما، هوا برش، خمکاری، نورد، ساخت انواع قطعات فلزی، جوش انواع فلزات، جوش آرگون(TIG) و co2(MIG)،، جوش لیزر، ساخت و مونتاژ انواع کیس، شاسی، کاور و تابلو دستگاه‌ها، طراحی ۳ بعدی و نقشه کشی می‌باشد

تماس با ما

واحد فنی: 09121235561

واحد طراحی: 09126490122

واحد داخلی: 09125463151

طراحی سایت توسط نیاک وب